Pokud přemýšlíte, kdy používat phyc a jestli vůbec, tak tady je pár rad, kdy počítat s kalkulačkou, a kdy je lepší ji odložit.

Pokud si nevíte rady s nějakým početním úkolem do fyziky, tak ji určitě využijte. Kalkulačka vám příklad vypočítá a vypíše postup, tím ovšem neudělá příklad za vás. Vy ovšem potom musíte opsat ten daný příklad do sešitu, čímž úkol splníte, příklad pochopíte a možná začnete i rozumět dané problematice, které se příklad týká. Ale hlavně vám tím ušetří spoustu času.

Pokud se učíte na nějaký test z fyziky, který bude obsahovat příklady, tak ji taky určitě využijte. Tentokrát vám ale doporučujeme, abyste nejdříve příklady sami zkusili vypočítat, a až poté si je zkontrolovali pomocí naší fyzikální kalkulačky. To vám dodá jistotu, že máte příklad správně. Před testem je totiž dobré si zkusit sám nějaké příklady vypočítat, abyste byli při testu jistější, klidnější, a hlavně abyste to uměli sami bez pomoci vypočítat.

Nedoporučujeme vám ale si s touto kalkulačkou pomáhat při testu, pokud vám to učitel nedovolí, jakože nejspíš ne. Jednak tím podvádíte, což vás asi moc trápit nebude, jednak se tak dobře fyziku nenaučíte, což vám asi tak moc taky vadit nebude, protože fyziku v budoucnu nejspíš nebudete potřebovat, když uvažujete o podvádění a nehodláte se příliš učit, ale hlavně se tím vystavujete obrovskému riziku s velkými následky. Věřte, že i učitelé, kteří se jeví jako velmi milí, po třídě moc nechodí, a v průběhu testu si něco čtou a třídu vůbec nesledují, vás mohou s telefonem nachytat, protože zadání příkladu do kalkulačky není otázka vteřin a přepsat příklad do testu může také hodnou chvíli trvat. I milí učitelé se jsou schopni poté velmi rozčílit, a udělají vám takové peklo, které si ani nedokážete představit (dají vám okamžitě za pět, zabaví vám telefon, dají vám v lepším příkladě poznámku, v horším třídní nebo ředitelskou důtku, zasednou si na vás – každopádně se vám prostě mohou opravdu krutě pomstít). Je ale pouze na vás, jestli budete podvádět, nebo se na test pečlivě připravíte.

Kdy používat naši kalkulačku?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *