Asi vás teď zklamu, když řeknu, že žádný zázračný způsob není. Jsou na to totiž potřeba jen tužka a papír. Je velmi dobré se v počítání „zběhnout“ a toho docílíte jedině počítáním, počítáním a počítáním. Ano, jsou sice lidé, kterým stačí daná problematika pochopit a už to dobře umí, ale vzhledem k tomu, že si čtete tento příspěvek, dá se předpokládat, že k nim zrovna nepatříte :).

Samozřejmě, že v dnešní době máte spoustu možností, jak se to lépe naučit. Můžou vám určitě pomoci s pochopením příkladu naše kalkulačky, které příklad vypočítají i s postupem a vysvětlením, a vůbec, celý internet je plný fyzikálních příkladů i s výsledky. Jenže pokud nechcete riskovat to, že vás učitel při testu nachytá s telefonem připojeným na pomalou školní wifi, tak vám internet při testu moc nepomůže. Proto je důležité počítat, počítat a počítat, nebo se musíte spokojit s tím, že budete mít špatnou známku.

Při testu je ale důležitá ještě jedna věc, a to KLID. Pokud budete nervózní, je větší pravděpodobnost, že uděláte chybu. Proto si vždy před testem uvědomte, že váš život na nějaké fyzice nestojí, a pište test naprosto koncentrovaní a klidní.

Jak se připravit na test s výpočty

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *