Mít odpor k čemukoliv, co musíte dělat, do čeho se musíte učit, je špatně. Pokud si fyziku budete znechucovat, budete k ní mít odpor, budete si říkat, jak je strašná, bude vám učení trvat déle, nebude tolik efektivní a hlavně vás fyzika bude extrémně nudit, a to je to nejhorší, co může být.

Nejjednodušší cesta, jak nemít odpor k fyzice, je si odpor vůbec nevytvořit. Prostě nebudete neposlouchat ostatní, a budete říkat si, že vás fyzika bude bavit, že budete dělat ve fyzice spoustu super pokusů (pokud budete mít fajn učitele; o čemž se dá nejspíš pochybovat, už jen proto, že jste klikli na tento příspěvek :).)

No, nicméně u většiny z vás už je pozdě, fyziku nenávidíte, nebo v lepším případě vás jen nebaví. To už je problém. Cestu k fyzice si ale může najít každý, jenže musí chtít a něco pro to udělat – a to je ten problém – proč se hodně učit to, co mě nebaví a nejde mi? To co vám jde, vás baví, nebo přinejmenším alespoň nenudí. To co vám ale nejde, vás nebaví a nechce se vám to dělat. A jste v začarovaném kruhu a jediná cesta ven je přemoct odpor a začít se pořádně učit. Věřte, že už po pár týdnech, možná měsících – nejpozději po půl roce intenzivního učení, které se dá zpříjemnit vlastními pokusy, vám začne fyzika jít a tím pádem vás začne i alespoň trochu bavit.

Jestli vám ta námaha stojí za to, to už musí každý posoudit sám. Pokud fyziku v budoucí profesi určitě potřebovat nebudete, a nechce se vám do toho, tak si tu fyziku alespoň tak schválně neznechucujte, neříkejte si jak je strašná atd., ona vám potom přestane alespoň o trošku připadat tak strašná

Jestliže ale nenávidíte fyziku, ukrutně vám nejde, máte strašného učitele, který vám to znepříjemňuje jak jen se dá, a ani nevěříte, že by vás to mohlo někdy začít bavit a nehodláte s tím nic udělat, tak jste beznadějný případ, a budete se muset s tím smířit, alespoň do té doby, dokud svůj přístup nezměníte.

Jak nemít odpor k fyzice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *